Collection: Home Goods

81 products
  • A Low Waste Shop Gift Card
    Regular price
    from $10.00
    Sale price
    from $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Apron | Bib Apron
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Apron | Short Waist | Double Pocket
    Regular price
    from $24.00
    Sale price
    from $24.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bag | Net Shopping
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bag | Spice or Tea | Set of 4
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bag | Unwaxed Canvas Market-Style
    Regular price
    $30.00
    Sale price
    $30.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bag | Variety | Set of 9
    Regular price
    $25.00
    Sale price
    $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bamboo Scraper for Pots and Pans
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bamboo Spoontula
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bamboo Sporks | Packaging Free
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bamboo Toilet Paper
    Regular price
    from $1.60
    Sale price
    from $1.60
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bamboo Tongs
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bamboo | Cotton Buds (200 Pack)
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bamboo | Spatula 'Give It a Rest'
    Regular price
    $5.50
    Sale price
    $5.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beeswax Wraps - by the roll
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Binchotan Charcoal
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Book | DIY Beauty: Easy, All-Natural Recipes
    Regular price
    $17.99
    Sale price
    $17.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Book | Household Hints: Amazing Uses for Salt, Lemons, Vinegar
    Regular price
    $14.99
    Sale price
    $14.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Book | How to Make Your Very Own Menstrual Pads
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Book | Make It Last
    Regular price
    $9.95
    Sale price
    $9.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Book | Make Your Place
    Regular price
    $14.95
    Sale price
    $14.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Book | The Good Life Lab: Radical Experiments in Hands-On Living
    Regular price
    $18.95
    Sale price
    $18.95
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Boston Round Bottle
    Regular price
    from $1.25
    Sale price
    from $1.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush l Straw l Agave Fiber
    Regular price
    $3.00
    Sale price
    $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush l Toilet | Coconut Fiber w/ Long Handle
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush | Coconut Bottle
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush | Dish | Strong Curved Handle
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush | Drinking Bottle
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush | Long Handle Dish | Beechwood
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush | Palm | Softer Bristle
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush | Replacement Head Dish
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush | Scrub | Tampico
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush | Toilet Bowl | Beechwood and Sisal
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush | Toilet w/Stand | Light Bristle
    Regular price
    $53.00
    Sale price
    $53.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Brush | Vegetable
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bulk | Liquid Dish Soap | Grapefruit + Bergamot
    Regular price
    $0.35
    Sale price
    $0.35
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Candle | Beeswax Votive
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cold Brew Kit
    Regular price
    $20.00
    Sale price
    $20.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Copper Pad
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Copper Pad | Pot Scrubber
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dishcloth | Swedish-style | Biodegradable
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dust Pan/Brush Set
    Regular price
    $100.00
    Sale price
    $100.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Fly Swatter | Cork and Bamboo
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Food Wrap | Vegan Wax | Variety Pack
    Regular price
    $14.00
    Sale price
    $14.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Incense Sticks | Hand Dipped
    Regular price
    $0.50
    Sale price
    $0.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Kitchen Cloth | Cotton + Towel Yarn
    Regular price
    $4.00
    Sale price
    $4.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Kitchen Towel | Blue Terry | Meema
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Kitchen Towel | Upcycled | Pack of 4
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Loofah Sponge | Double Layer | 3 Pack
    Regular price
    $7.50
    Sale price
    $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Loofah Sponge | Single Layer | 3 Pack
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Low Waste Dish Cleaning Kit
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mason Jar Divider
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mason Jar Top | Cuppow Drink LIds
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mason Jar Top | Metal Clip with Tablespoon
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mason Jar Top | Pitcher Lid with Handle
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mason Jar Top | Stainless Hand Pump
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Nipple Salve | WI Made
    Regular price
    $5.00
    Sale price
    $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Oral Care Kit
    Regular price
    $25.00
    Sale price
    $25.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pail Liner
    Regular price
    from $24.00
    Sale price
    from $24.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Prepack | All Purpose Cleaner Spray
    Regular price
    from $10.00
    Sale price
    from $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Prepack | Automatic Dishwasher Powder
    Regular price
    from $4.49
    Sale price
    from $4.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Salve | Healing
    Regular price
    $8.00
    Sale price
    $8.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Shaving Soap | Pine and Cedar
    Regular price
    $10.00
    Sale price
    $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Shaving Sud Brush
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Silicon Bag | Heavy Duty
    Regular price
    from $10.00
    Sale price
    from $10.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Silicone Stretch Lids | Zero Waste
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Soap Dish | Compostable
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Soap | Scrappy Loaf
    Regular price
    $28.00
    Sale price
    $28.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Solid Dish Soap | Process Made
    Regular price
    from $5.75
    Sale price
    from $5.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Solid Lotion Bar in Metal Tin
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tiny Bamboo Tongs
    Regular price
    $5.50
    Sale price
    $5.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Toilet Bombs | Sold Individually
    Regular price
    $1.00
    Sale price
    $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tongue Scraper
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Toothpaste Tablets | Subscription | Monthly
    Regular price
    $12.00
    Sale price
    $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Toothpowder | Subscription | Monthly
    Regular price
    $7.00
    Sale price
    $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Travel Utensil Set - Hemp Denim
    Regular price
    $15.00
    Sale price
    $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Turmeric Acne Treatment
    Regular price
    $9.00
    Sale price
    $9.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • UNpaper Towel
    Regular price
    from $15.00
    Sale price
    from $15.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Unscented Hand Soap
    Regular price
    from $7.99
    Sale price
    from $7.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Unscented Lotion | 16oz
    Regular price
    $11.00
    Sale price
    $11.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • UNtoilet Paper
    Regular price
    $35.00
    Sale price
    $35.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out